Jak na štěnice
Hubení štěnic svépomocí není příliš vhodné a to hned z několika důvodů, které si zde najdete.
- Jaký použít prostředek: Postřik na štěnice. Všude je k dostání velké množství různých, údajně fungujících prostředků na hubení hmyzu včetně štěnic. Ale ve většině případů tyto insekticidní prostředky na štěnice neučinkují. Štěnice jsou již na tento druh insekticidu resistentní.
- Ikdyž se rozhodnete pro koupi některého postřiku, tak Vám množství jednoho, dvou balení nebude stačit. 250-500ml. Na bytovu jednotku typu 3 + 1 se spotřebuje 4-5 litrů náplně.
- Špatná aplikace. Na každý povrch se aplikuje jiné množství postřiku.
- Bezpečnostní důvody a neodbornost při aplikaci. Bolesti hlavy, problémy s dýcháním, možnost otravy při nadýchání, požití, kontaktu s pokožkou.
- Neodborná aplikace dále může zapříčinit rozšíření štěnic do dalších prostorů
Svépomoci:
Pokud se rozhodnete provést likvidaci sami, pak doporučujeme: Koupit si parní kachnu nebo horkovzdušnou pistoli. Rozebrat napadené postele, provést mechanickou očistu. Parní kachnou projet všechny škvíry a spoje na posteli. Ofoukat rámy skříní, postelí, nábytku, obrazy. Časově zabere celý den.
Proč neodstraňovat nábytek z bytové jednotky:
Většinou se tímto způsobem rozlezou štěnice do dalších prostorů domu. Lidé postaví napadený nábytek na chodbu domu a štěnice, které se ocitnou na světle vyhledávají jiný úkryt. Nebo se v průběhu přenosu uvolní vajíčka, ze kterých se v průběhu několika dnů vylíhnou nymfy štěnic.
Také postavení nábytku k popelnicím zapříčiní nový roznos. Pokud jsou prostory pro popelnice ihned u stěn domu, můžou být během několika dnů zasaženy nejbližší byty. I venčení psů u těchto prostorů, není zcela vhodné